ZAKSA Kędzierzyn vs. Noliko Maaseik

(25:23, 25:19, 25:21)

ZAKSA: Konarski, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Buszek, Deroo, Zatorski (L) oraz: Witczak, Semeniuk, Pając, Maziarz, Czarnowski, Banach (L);
Noliko: Nommitsu, Vigil, Bruno, Rychlicki, Colson, Wolański, Santucci (L) oraz: Mol, Dumont, Bontje.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzów pewnie pokonała Noliko Maaseik, 3:0. Tym samym mistrzowie Polski dopisali do swojego konta kolejne 3 punkty i z 15 "oczkami" pozostają liderami grupy A.

Aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w tabeli grupy A, kędzierzynianie musieli wygrać to spotkanie co najmniej za jeden punkt. Mistrzowie Polski nie pozostawili rywalom złudnej szansy i pewnie triumfowali 3:0.

Mecz od początku rozgrywał się pod dyktando mistrzów Polski - z zagrywką od pierwszych punktów "odpalił" Sam Deroo, a i blokujący ZAKSY postawili rywalom trudne warunki, ustalając wynik na 7:3. W tej odsłonie karty rozdawał Mateusz Bieniek, który niemal nie mylił się atakując z "krótkiej". Ten sam gracz miał jednak problemy z serwisem i sześciopunktowa przewaga ZAKSY stopniała do trzech "oczek" - 19:16. Środkowi Noliko nie dawali łatwo przedrzeć się Rafałowi Buszkowi. Jednak błędy gości w polu serwisowym pozwoliły ZAKSIE cieszyć się ze zwycięstwa w tej odsłonie.

Już na początku drugiego seta w ofensywie brylował Dawid Konarski. Przy stanie 10:5 dobrze znany kędzierzyńskim kibicom Daniel Castellani musiał prosić o drugi czas dla swojej drużyny. W połowie drugiej odsłony obie ekipy zaliczyły słabszy fragment gry w polu serwisowym, ale przy siedmiopunktowej przewadze mistrzów Polski i gorszy moment nie miał większego wpływu na wynik seta. Po stronie przeciwników z dobrej strony pokazali się Polacy - Nikodem Wolański i Kamil Rychlicki. Wynik drugiej odsłony na 25:19 ustalił Rafał Buszek, zapewniając tym samym ZAKSIE pierwszej miejsce w grupie A siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Trzecią odsłonę kędzierzynianie rozpoczęli w rewolucyjnym składzie - z tego wyjściowego na boisku pozostali tylko Paweł Zatorski, Rafał Buszek i Mateusz Bieniek. Set rozpoczął się dosyć wyrównanie, a Dominik Witczak od czasu do czasu miał problemy z zakończeniem ataku. Mistrzowie Polski mają natomiast na środku Bieńka, który dzięki stabilnej grze dał swojej drużynie sześciopunktowe prowadzenie w tej odsłonie. Mecz zakończył sprytnym atakiem po prostej Rafał Buszek. ZAKSA dopisała do swojego konta kolejne 3 punkty i z 15 "oczkami" jest liderem grupy A.

Autor: Anna Kardas
Źródło: sportowefakty.pl