Skra Bełchatów vs.ZAKSA Kędzierzy

(17:25, 25:21, 20:25, 25:19, 10:15)

Skra: Wlazły, Uriarte, Kłos, Marcyniak, Winiarski, Conte, Milczarek(L) oraz: Marechal, Gromadowski i Janusz
ZAKSA: Konarski, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Tillie, Deroo, Zatorski (L) oraz: Bociek, Czarnowski, Rejno, Buszek, Pająk

Dwa punkty na "mikołajki" przywiozą z Bełchatowa swoim kibicom nasi siatkarze, którzy po emocjonującym meczu wygrali w hali "Energia" 2:3 i tym samym wskoczyli na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając o punkt siatkarzy z Bełchatowa. Pierwszy set to prawdziwy koncert w wykonaniu naszych chłopaków, później jednak znakomite zmiany Gromadowskiego i Marechala oraz świetny mecz Conte pozwoliły Skrze wyrównać, i od tej pory raz jeden, raz drugi zespół nadawał ton tej rywalizacji. W tie-braeku lepsza okazała się ZAKSA, w której znowu świetnie pokazał się Grzegorz Bociek.

Pierwszego seta ZAKSA rozpoczęła od mocnego uderzenia, by po dwóch blokach na Michale Winiarskim i błędzie Wlazłego prowadzić 0:3, a po chwili 3:8. Zagrywka Konarskiego, której nie przyjął Milczarek, i kontra tego zawodnika przyniosły kolejne punkty ZAKSIE (3:10), która po chwili prowadziła już 6:15. W kolejnej akcji dwa razy na blok nadział się Łukasz Wiśniewski, co zmniejszyło nieco naszą przewagę (9:15), ale potem wszystko wróciło do normy i rozpędzona ZAKSA pewnie zmierzała do końca seta, którego zakończył blok na Conte.

Drugą partię od asa rozpoczął Marechal, po chwili punkt zdobył Conte, Kłos zablokował Konarskiego i Skra prowadziła 4:1. ZAKSA wyrównała (5:5) po błędzie przejścia linii 3 m przez Marechala, ale po chwili Paweł Zatorski nie przyjął zagrywki Conte i rywale wyszli na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Zagrywka Konarskiego i błąd ataku Wlazłego doprowadziły do wyrównania (8:8), a kiedy zablokowany został Marechal, to nasi siatkarze wyszli na prowadzenie (8:9). Po ataku Mariusza Wlazłego w antenkę i po chwili Marcyniaka na aut przewaga naszego zespołu wzrosła do dwóch "oczek" (13:15). Do stanu 17:18 nieznacznie prowadziła ZAKSA, ale zagrywki Gromadowskiego, który zmienił Mariusza i znakomite bloki Karola Kłosa wyprowadziły na prowadzenie gospodarzy (19:18). W koncówce dwa razy zablokowany został Tillie (24:21), a 25 punkt przyniósł Skrze blok na Konarskim.

Początek trzeciego seta znowu lepiej ułożył się dla ZAKSY, która znakomicie zagrała blokiem i wykorzystała kontry, tak więc prowadziła 4:8. Przy zagrywce Marcela Gromadowskiego rywale odrobili dwa punkty, ale wtedy serię punktów zdobyła ZAKSA dzięki znakomitej grze Sama Deroo i Dawida Konarskiego, którzy na punkty zamieniali liczne kontry (11:19). Przy zagrywce Conte, który "ustrzelił" najpierw Tillie, a po chwili Zatorskiego gospodarze odrobili nieco strat (15:19), ale w kolejnych akcjach ZAKSA zachowała więcej koncentracji i skończyła seta po ataku Grzesia Boćka.

Tak jak w drugim secie tym razem gospodarze lepiej rozpoczęli seta i przy zagrywce Conte prowadzili 8:4. Blok Wiśniewskiego na Marschalu i podwójne odbicie po stronie Skry zmniejszyły nieco straty ZAKSY (12:10), ale wtedy niezwykle skuteczna gra Conte i utrata sił przez naszego atakującego, który wracał na boisko po kontuzji, przyniosły kolejne punkty Skrze, która do końca nie oddała już zwycięstwa.

O wszystkim miał więc zadecydować piąty set. Do stanu 3:3 oba zespoły grały punkt za punkt. Wtedy Benjamin Toniutti wepchnął obronioną w polu piłkę tuż za siatkę, Marcel nadział się na blok i ZAKSA prowadziła 3:6, a gdy Łukasz skończył długą akcję 4:8. Kolejne punkty przyniosły ataki wypoczętego Grzesia Boćka na kontrach (5:10) i blok Deroo na Gromadowskim (5:12). Nie pomógł gospodarzom Karol Kłos na zagrywce, który raz zmusił Toillie do kapitulacji. Ostatnie dwa punkty zdobył Grzegorz Bociek i ZAKSA odniosła kolejne cenne zwycięstwo w tym sezonie.

Znakomita siatkówka: emocje, soczyste ataki, świetne obrony, kontry, bloki, zagrywki to wszystko było udziałem kibiców w sobotni wieczór. Tym piękniejszy to był mecz, że wygrany przez nasz zespół, który momentami pokazał, jak ogromny potencjał w nim drzemie.