Espadon Szczecin vs. ZAKSA Kędzierzyn

(17:25, 27:25, 25:21, 14:25, 9:15

Espadon Szczecin: Kluth, Tervaportti, Gawryszewski, Duff, Wika, Ruciak, Murek(L) oraz: Kowalski, Kacperkiewicz, Malinowski, Menzel,Mihułka (L)
ZAKSA Kędzierzyn: Torres, Toniutti, Bieniek, Rejno, Semeniuk, Deroo, Zatorski(L) oraz: Szymura, Jungiewicz

Kontynuują serię wygranych spotkań siatkarze mistrza Polski, chociaż w Szczecinie nie było ani łatwo, ani przyjemnie. Nasi zawodnicy przetrzymali jednak trudne momenty w secie drugim oraz trzecim, i mimo kłopotów z własną grą, rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść, za co należą się im ogromne brawa. Słowa uznania należą się również rywalom, którzy nie zwiesili głów przed utytułowanym rywalem, i postawili naprawdę trudne warunki. Mecz mógł się podobać, a wygrana cieszy.

Pierwszy set rozpoczął się znakomicie dla naszego zespołu, który po zagrywce Bieńka i przejściu linii 3.m. przez Bartłomieja Klutha wyszedł na prowadzenie (3:5), a po chwili powiększył je, gdy Maurice Torres "ustrzelił" z zagrywki Dawida Murka (7:11). Rywale odpowiedzieli za moment asem Klutha (10:12), ale blok Sama Deroo na tym zawodniku dał nam znowu trzy punkty przewagi (11:14). Ambitni szczecinianie zbliżyli się na jeden punkt (15:16), kiedy ich atakujący wykorzystał kontratak, ale w kolejnych akcjach ZAKSA najpierw zatrzymała atak Marcina Wiki, po chwili Krzysztof Rejnoi na punkt zamienił przechodzącą przy zagrywce Mateusza Bienka, i nasi siatkarze mieli trzy punkty przewagi (18:21). Ostatnie "oczko" do wygranej dołożył z zagrywki Krzysztof Rejno.

Set drugi był najbardziej wyrównany, ale początek znowu należał do ZAKSY, która prowadziło 2:0 przy zagrywce Krzysztofa Rejny, kiedy najpierw przez blok Torresa nie przebił się Michał Ruciak, a po chwili Kluth posłał piłkę bez bloku poza boisko. Gospodarze szybko wyrównali, gdy Michał odpłacił się blokiem Maurice Torresowi za jedną z poprzednich akcji (2:2),ale ZAKSA znowu "odskoczyła", wygrywając kontrę. As Michała Ruciaka i kolejny blok na Torresie dały pierwsze prowadzenie gospodarzom (5:4), które ci powiększyli do trzech punktów , kiedy najpierw Sam Deroo posłał trudną piłkę na kontrze poza boisko , a po chwili Bartłomiej Kluth zatrzymał atak Kamila Semeniuka. ZAKSA przez dłuższy czas nie potrafiła dogonić rywala. Udało się to dopiero przy stanie 23:23, gdy przy zagrywce Torresa Marcin Wika nie trafił w pole gry. Kluth zdobył dla Espadonu piłkę setową (24:23), którą obronił Semeniuk (24:24). Jeszcze raz ZAKSA odrobiła setboola, ale dwa ataki Gawryszewskiego zakończyły tego seta.

W trzecim secie do stanu 7:7 trwała wyrównana walka, ale wtedy dwie punktowe zagrywki Michała Ruciaka dały trzypunktowe prowadzenie szczecinianom (10:7), którego nasz zespół nie potrafił odrobić . Ostatecznie wygrali zawodnicy Espadonu 25:21.

Podrażnieni takim obrotem sprawy siatkarze mistrza Polski w secie czwartym szybko zbudowali przewagę (2:6), znakomicie grając w obronie i kończąc kontry. Dwukrotnie ataku nie skończył też dotąd bardzo skuteczny Bartłomiej Kluth. Kolejny punkt "podarował" naszym siatkarzom Bartosz Gawryszerwski , atakując na aut (3:8), a gdy Krzysztof Rejno zablokował Duffa, a Sam Deroo skończył kontratak, ZAKSA wygrywała 8:15. Swoje dołożył jeszcze Rafał Szymura, który już w drugim secie zmienił Kamila Semeniuka i prowadzenie naszego zespołu urosło do takich rozmiarów, że trener Espadonu, Mieszko Gogol zmienił szóstkę, przygotowując zespół na piąty set. IV partia skończyła się więc wygraną ZAKSY 14:25.

Tie-break lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po bloku na Deroo wygrywali 2:0, ale ZAKSA szybko wyrównała. Do stanu 5:5 oba zespoły grały punkt za punkt, z tym że o jedno "oczko" lepsi byli siatkarze ze Szczecina. ZAKSA wyszła na jednopunktowe prowadzenie, blokując Michała Ruciaka (5:6), a powiększyła je do dwóch punktów, gdy przed zmianą stron na blok Maurice Torresa nadział się Marcina Wika (8:10). Kiedy sprawy w swoje ręce wziął niezwykle skuteczny dziś zdobywca 29 punktów Sam Deroo, który posłał dwa asy i skończył atak z drugiej linii, ZAKSA wygrała tego seta i mecz.