Krispol Września vs.ZAKSA Kędzierzyn

(19:25, 16:25, 21:25)

Krispol Września: Iglewicz, Antosik, Kaźmierczak, Maćkowiak, Jasiński, Dobosz, Wroniecki (L) oraz: Pachocki, Troczyński, Brzóstowicz, Napiórkowski, Pasiński, Narowski, Matuszak (L)
ZAKSA Kędzierzyn: Torres, Toniutti, Bieniek, Rejno, Buszek, Semeniuk, Zatorski(L) oraz: Jungiewicz

Po dzisiejszym zwycięstwie nad Krispolem Września obrońcy Pucharu Polski zameldowali się w turnieju finałowym, w którym ich rywalem w walce o finał będzie Trefl Gdańsk. Ambitni pierwszoligowcy ani we Wrześni, ani w Nysie nie byli w stanie pokonać obu zespołów, które przystąpiły do tej rywalizacji z należytą koncentracją i pewnie wygrały po 3:0.

W wypełnionej po brzegi hali na długo przed spotkaniem czuło się świąteczną atmosferę, która na początku mocno sparaliżowała gospodarzy, którzy bardzo szybko stracili kilka punktów i po kontrach Rafała Buszka oraz punktowej zagrywce Maurice Torresa przegrywali już sześcioma punktami (6:12). W kolejnych akcjach atakujący ZAKSY jeszcze raz zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, Iglewski i Dobosz nie zmieścili się w boisku i prowadzenie naszych siatkarzy wzrosło do dziewięciu "oczek" (6:15). Nadal trwał jednak festiwal pomyłek siatkarzy Krispolu, którzy seriami mylili się w ataku. Dopiero przy stanie 8:18 miejscowi nieco uspokoili grę, ale przewaga ZAKSY była już tak duża (11:18), że na zmianę wyniku było już za późno. Seta zakończył Patryk Napiórkowski, posyłając piłkę z zagrywki w siatkę.

Przegrany set nie zraził kibiców zgromadzonych w hali, tak więc na trybunach nadal trwała znakomita zabawa. Gospodarze też wyszli na parkiet mniej spięci, tak więc po początkowym prowadzeniu ZAKSY, szybko wyrównali (6:6), gdy Marcin Iglewski "ustrzelił" z zagrywki Maurice Torresa. Co prawda nasi siatkarze szybko odskoczyli, gdy najpierw punkt z zagrywki zdobył Benjamin Toniutti, a po chwili Maurice Torres (9:12), ale Krispol nie rezygnował i doprowadził do remisu (14:14) po przejściu linii 3 metra przez Rafała Buszka. Był to ostatni tak dobry wynik dla gospodarzy w tym secie, bo za chwilę przy zagrywce Benjamina Toniuttiego dwa punkty zdobył Kamil Semeniuk, a dwa Krzysztof Rejno, który za moment trafił z zagrywki w boczną linię (15:20) i nasi siatkarze zmierzali do zakończenia tego seta , co też się stało, gdy Mateusz Bieniek skończył przechodzącą przy zagrywce Rejny.

Zagrzewani do walki przez kibiców gospodarze w trzecim secie również się nie poddawali i po bardzo dobrych akcjach Napiórkowskiego remisowali (6:6; 8:8). Od tego momentu ZAKSA przejęła inicjatywę o po zagrywkach Maurice Torresa wyszła na trzypunktowe prowadzenie (11:14), które powiększyła do pięciu "oczek", gdy Napiórkowski nie trafił w pole gry, a Mateusz Jasiński nie przebił się przez blok. Czas wzięty przez trenera Mariana Kardasa nie zmienił obrazu gry, i chociaż gospodarze do końca walczyli ambitnie o każdy punkt, ZAKSA z każdą akcją była coraz bliżej wygranej, co też się stało, gdy Patryk Napiórkowski posłał piłkę na aut (21:25).