[2017] [2016] [2015] [2014] [2013] [2012] [2011]
[2010] [2009] [2008] [2007] [2006] [2005] [2004]

Fotoreportaż: Resovia Rzeszów vs. ZAKSA Kędzierzyn
Dodano: 01.04.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Meczem z Resovi± siatkarze ZAKSY zakończyli rundę zasadnicz±, doznaj±c czwartej porażki w 30 meczach. Gospodarze przystapili do tego spotkania niezwykle skoncentrowani, bo wci±ż walczyli o drugie miejsce w tabeli, i tę walkę wygrali. Nam zabrakło chyba ¶wieżo¶ci, więc o prawdziwej dyspozycji dowiemy się już podczas play-offów.

Resovia Rzeszów vs.ZAKSA Kędzierzyn 3:0
Dodano: 01.04.2017 Autor: J.Żuk; ¬ródło:inf. własna
Ostatni mecz w sezonie zasadniczym wyraĽnie nie wyszedł naszemu zespołowi, bo wrócimy do Kędzierzyna z bagażem nie tylko trzech przegranych setów, ale i w kiepskich nastrojach. Co prawda dla naszego zespołu wynik tego spotkania nie miał żadnego znaczenia, ale bardziej od wyniku może martwić dysproporcja pomiędzy zespołami w każdym siatkarskim elemencie.

"ZAKSA zawsze walczy"
Dodano: 01.04.2017 Autor: Anna Daniluk; ¬ródło:Plusliga.pl
- Przegrali¶my do tej pory zaledwie trzy spotkania w fazie zasadniczej czyli tyle samo co rok temu. Co więcej i co nas bardzo cieszy, żadna z tych porażek nie była do zera. To jest dla nas bardzo ważne, bo ZAKSA ma być zespołem, który zawsze walczy. To nie jest tak, że wszystkie mecze zagrali¶my doskonale, ale potrafili¶my wygrywać nawet te, które nam się nie układały - ocenia asystent I szkoleniowca ZAKSY Oskar Kaczmarczyk.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. AZS Politechnika
Dodano: 27.03.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Nie zwalniaj± tempa siatkarze ZAKSY, którzy pewnie pokonali AZS Politechnikę Warszawsk± w ostatnim meczu rundy zasadniczej rozgrywanym w hali "Azoty" Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze spotkania ligowego dwudziestej dziewi±tej kolejki.

ZAKSA Kędzierzyn vs. AZS Politechnika 3:0
Dodano: 26.03.2017 Autor: A.Kołacz/J.Żuk; ¬ródło:inf. własna
Nie pozostawili złudzeń Politechnice mistrzowie Polski, wygrywaj±c szybko 3:0, w każdym z setów kontroluj±c wydarzenia na parkiecie i wykorzystuj±c błędy swoich rywali. Po raz kolejny prawdziw± klasę pokazał Sam Deroo, który zdobył 14 punktów i atakował ze skuteczno¶ci± 67%. Po dłuższej przerwie mogli¶my powitać dzi¶ na boisku Grzesia Boćka , który wchodził na podwyższenie bloku.

Fotoreportaż: Młoda ZAKSA rozpoczęła play-offy
Dodano: 24.03.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Meczem z Łuczniczk± Bydgoszcz, wygranym przez Młod± ZAKSĘ 3:0 (25:20, 25:21, 25:14), podopieczni Rolanda Dembończyka rozpoczęli fazę play-off, która wyłoni dwa zespoły, które wraz z drużynami z kwalifikacji PZPS zagraj± w Legionowie (29-30 kwietnia) o młodzieżowe mistrzostwo Polski U-23.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. Biełogorje Biełgorod
Dodano: 23.03.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Trzy emocjonuj±ce sety zobaczyli kibice w hali "Azoty" pomiędzy ZAKSˇ a Biełogorje w ramach LM i tylko zabrakło awansu mistrzów Polski do kolejnej rundy. Ponownie minimalnie lepsi okazali się Rosjanie i to oni zagraj± o awans do Final Four, a my zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu .

ZAKSA Kędzierzyn vs. Biełogorje Biełgorod 1:3
Dodano: 22.03.2017 Autor: Janusz Żuk; ¬ródło:inf. własna
Rewanżowy mecz z Biełogorje Biełgorod zakończył udział mistrzów Polski w rozgrywkach Ligi Mistrzów w tym sezonie. Wspierani przez wiernych kibiców kędzierzynianie w każdym secie toczyli wyrównany pojedynek z trzeci± drużyn± rosyjskiej SuperLigi i byli blisko przedłużenia tego meczu.

"Zrobię wszystko, by wrócić do formy"
Dodano: 22.03.2017 Autor: Anna Daniluk; ¬ródło:Plusliga.pl
- Ciężko było mi zaakceptować, że dla mnie sezon w ZAKSIE już się skończył. To wła¶nie dlatego tak długo odwlekałem decyzję o operacji. Nie chciałem osłabić drużyny i poddać się w momencie, w którym rozgrywałem moj± pierwsz± Ligę Mistrzów w życiu. - mówi o swojej decyzji Kevin Tillie, który już jest po operacji.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. MKS Będzin
Dodano: 20.03.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Do niemałego wysiłku zmusili ambitni będzinianie mistrzów Polski, ale i tym razem to ZAKSA dopisała zwycięstwo za trzy punkty do ligowej tabeli i zapewniła sobie 1. miejsce po rundzie zasadbiczej. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze spotkania ligowego z MKS-em Będzin.

ZAKSA Kędzierzyn vs. MKS Będzin 3:1
Dodano: 19.03.2017 Autor: Janusz Żuk; ¬ródło:inf. własna
Będzinianie przyjechali do Kędzierzyna z zamiarem "urwania punktów" mistrzom Polski i byli blisko realizacji tego celu, zwłaszcza że zmęczeni podróż± do Rosji kędzierzynianie nie potrafili utrzymać równego poziomu gry. Ostatecznie skończyło się tylko na stracie jednego seta, co uchroniło nasz zespół przed rozegraniem męcz±cego tie-braeka.

Dwie wiadomo¶ci: jedna dobra, druga zła
Dodano: 18.03.2017 Autor: Janusz Żuk; ¬ródło:zaksa.pl/przegladsportowy
Wczoraj i dzisiaj dotarły do kibiców ZAKSY dwie wiadomo¶ci. Pierwsza mówi o tym, że Andrea Gardini został następc± Ferdinando De Giorgi na kolejne dwa sezonu w zespole ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle i to jest z pewno¶ci± dobra informacja. Druga jest gorsza, bo informuje, że przyjmuj±cy ZAKSY i reprezentacji Francji Kevin Tillie musi poddać się zabiegowi i nie wróci do gry do końca sezonu.

Andrea Gardini trenerem ZAKSY
Dodano: 17.03.2017 Autor: Janusz Żuk; ¬ródło:inf. własna/zaksa.pl
Jak poinformował oficjalny portal mistrza Polski, nowym szkoleniowcem ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle w sezonie 2017/2018 będzie aktualny trener AZS-u Olsztyn Andrea Gardini. - Jestem bardzo szczę¶liwy, że rozpocznę pracę w klubie o tak wielkich tradycjach. Dla mnie jako trenera to ogromne wyzwanie i wyróżnienie. - mówił o swojej decyzji nowy szkoleniowiec ZAKSY.

Biełogorje Biełgorod vs.ZAKSA Kędzierzyn 3:1
Dodano: 15.03.2017 Autor: Janusz Żuk; ¬ródło: inf. własna
Nie będ± miło wspominać wyjazdu do Biełgorodu siatkarze ZAKSY, którzy po pierwszym kapitalnym secie w swoim wykonaniu (13:25) przegrali trzy kolejne partie i teraz musz± liczyć na wygran± u siebie 3:0 lub 3:1 , a potem na zwycięstwo w tzw. "złotym secie", aby awansować do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, co na pewno jest w zasięgu naszych zawodników.

Fotoreportaż: Effector Kielce vs.ZAKSA Kędzierzyn
Dodano: 13.03.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Effector Kielce nie postawił zbyt trudnych warunków siatkarzom ZAKSY Kędezierzyn-KoĽle, więc po godzinie gry mistrzowie Polski mogli żegnać Halę Legionów, z której przywoż± trzy punkty. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wyjazdu do Kielc.

Effector Kielce vs.ZAKSA Kędzierzyn 0:3
Dodano: 12.03.2017 Autor: Janusz żuk; ¬ródło:inf. własna
I tym razem siatkarze ZAKSY potrzebowali nieco ponad godzinę, aby w trzech setach pokonać zespół Effectora Kielce w drodze na mecz Ligi Mistrzów z Biełogorie Biełgorod. W każdym secie mistrzowie Polski nadawali ton grze, a najwięcej punktów dla ZAKSY zdobył Sam Deroo, który do 12 ataków dołożył 2 bloki i 4 asy.

W lutym najlepszy Deroo
Dodano: 11.03.2017 Autor: Janusz Żuk; ¬ródło:inf. własna
W lutym siatkarze mistrza Polski rozegrali sze¶ć spotkań: pięć w Pluslidze i jedno spotkanie w Lidze Mistrzów. W naszym rankingu najlepszym zawodnikiem tego miesi±ca z 11 punktami został Sam Deroo. Drugie miejsce przypadło Dawidowi Konarskiemu (9 pkt.), a trzecie Benjaminowi Toniuttiemu (5 pkt).

Film: "Zdobywcy Pucharu Polski'2017"
Dodano: 10.03.2017 Autor: Jan Opiłka; ¬ródło:inf. własna
15 stycznia 2017 roku siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle prowadzeni przez Ferdinando De Giorgiego do tytułu mistrza Polski dołożyli szósty Puchar Polski w historii klubu. W finale pokonali 3:1 obrońców tego trofeum Skrę Bełchatów.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. BBTS Bielsko-Biała
Dodano: 09.03.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Siatkarze mistrza Polski kontynuuj± serię wygranych za trzy punkty. Wczoraj pokonali w stosunku 3:0 BBTS Bieslko-Biała, w drugim sezie nie daj±c rywalowi zdobyć nawet 10 punktów. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z meczu XXVI kolejki PlusLigi.

ZAKSA Kędzierzyn vs. BBTS Bieslko-Biała 3:0
Dodano: 08.03.2017 Autor: Janusz żuk; ¬ródło:inf. własna
65 minut potrzebowali mistrzowie Polski, aby pokonać BBTS i zainkasować kolejne ligowe punkty w meczu XXVI kolejki PlusLigi, która teraz mknie z prędko¶ci± rakiety, bo po poniedziałkowym meczu z AZS-em Częstochowa i dzisiejszym z Bielskiem już w niedzielę czeka naszych siatkarzy wyjazd do Kielc i pojedynek z Effectorem.

Fotoreportaż: AZS Częstochowa vs. ZAKSA Kędzierzyn
Dodano: 07.03.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Wyprawa do Częstochowy zakończyła się szybkim zwycięstwem mistrzów Polski, którzy zainkasowali trzy punkty do ligowej tabeli i teraz czekaj± na kolejnego rywala, a my zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z meczu w Częstochowie.

AZS Częstochowa vs.ZAKSA Kędzierzyn 0:3
Dodano: 06.03.2017 Autor: Janusz żuk; ¬ródło:inf. własna
Zgodnie z planem zawodnicy ZAKSY przywioz± z Częstochowy trzy wygrane sety i trzy ligowe punkty, bo inaczej być przecież nie mogło, gdy gra lider rozgrywek z ostatni± drużyn± w tabeli. Podobnie jak w Turcji Ferdinando De Giorgi pozwolił dzi¶ pograć Grzegorzowi Paj±kowi, Kamilowi Semeniukowi i Patrykowi Czarnowskiemu, których rzadziej widzimy na boisku.

"Nie chcę zostawić drużyny. Wci±ż się waham"
Dodano: 03.03.2017 Autor: Marta Gula; ¬ródło:Polsatsport.pl
- Kompletnie nie spodziewałem się, że mój bark wymaga operacji. My¶lałem, że czekaj± mnie może dwa tygodnie przerwy i tyle. Większo¶ć lekarzy twierdzi, że natychmiast potrzebuję operacji, ale ja wci±ż się waham. To bardzo trudna decyzja. Nie ma tak naprawdę jednego, dobrego rozwi±zania - mówi o swoim stanie zdrowia gwiazda ZAKSY, Kevin Tillie.

ZAKSA poznała rywala w LM
Dodano: 03.03.2017 Autor: Janusz Żuk; ¬ródło:inf. własna
Losowanie par I rundu play-off nie okazało się szczę¶liwe dla naszych siatkarzy . Mistrzowie Polski wylosowali bowiem rosyjski Biełogorie Biełgorod, czyli br±zowego medalistę rosyjskiej Superligi, który aktualnie po 21 kolejkach również plasuje się na trzeciej pozycji.- Nie chciałbym trafić na Biełgorod ze względu na dalek± i kosztown± podróż - mówił przed losowaniem prezes ZAKSY Sebastian ¦widerski

BBSK Stambuł vs.ZAKSA Kędzierzyn
Dodano: 01.03.2017 Autor: Janusz Żuk/Radosław Nowicki; ¬ródło: inf. własna/siatka.org
Mistrzowie Polski w mocno przemeblowanym składzie ulegli wicemistrzom Turcji w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, co oczywi¶cie nie ma żadnego wpływu na ostateczn± klasyfikację i awans ZAKSY do fazy pucharowej z pierwszego miejsca.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. AZS Olsztyn
Dodano: 25. 02.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Olsztynianie przyjechali do Kędzierzyna z zamiarem przedłużenia serii wygranych i do końca nie zamierzali z tego rezygnować. Na szczę¶cie mistrzowie Polski znaleĽli sposób, aby pokrzyżować te plany i zgarnęli w tym meczu pełn± pulę. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z meczu XXIV kolejki.

ZAKSA Kędzierzyn vs. AZS Olsztyn 1:3
Dodano: 25.02.2017 Autor: Janusz żuk; ¬ródło:inf. własna
Olsztynianie przyjechali do Kędzierzyna z zamiarem kontynuowania serii zwycięstw i pokazali, że nie przypadkiem zajmuj± wysokie miejsce w tabeli. Ich wygrana w pierwszym secie dodała dramaturgii temu spotkaniu, więc o każdy punkt oba zespoły walczyły z ogromn± ambicj±, st±d wiele obron i kontrataków, za które zawodnicy nagradzani byli oklaskami.

Bardzo chciałem zostać w Kędzierzynie
Dodano: 24.02.2017 Autor: Cezary Makarewicz; ¬ródło:plusliga.pl
- Po minionym sezonie bardzo chciałem zostać w Kędzierzynie, praktycznie cały zespół miał takie nastawienie, chcieli¶my kontynuować to co zaczęli¶my rok temu. Doszli¶my do porozumienia, więc nie ma sensu wracać do innych ofert, które spływały także zza granicy - mówi atakuj±cy mistrzów Polski i zdobywcy PP.

Łuczniczka Bydgoszcz vs.ZAKSA Kędzierzyn 0:3
Dodano: 22.02.2017 Autor: Radosław Nowicki; ¬ródło: siatka.org
Niespełna osiemdziesięciu minut potrzebowali siatkarze ZAKSY, aby wywieĽć z hali "Łuczniczka" trzy cenne punkty i chociaż gospodarze w pierwszym secie rzucili się z ogromnym animuszem i ambicj± na mistrza Polski, to przez cały czas widać było, że to ZAKSA dyktuje warunki na parkiecie i decyduje o wyniku.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. GKS Katowice
Dodano: 19.02.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Kędzierzynianie nie bez trudy pokonali s±siadów z Katowic i zainkasowali kolejne cenne 3 oczka w ligowej tabili. Zanim jednak tak się stało musielu sporo się natrudzić w końcówkach, aby udowodnić swoj± przewagę nad zespołem GKS-u. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Jastrzębia.

ZAKSA Kędzierzyn vs. GKS Katowice
Dodano: 18.02.2017 Autor: Radosław Nowicki; ¬ródło: siatka.org
Chociaż GKS Katowice nie zdołał wygrać nawet seta, napsuł wiele krwi mistrzom Polski. Wszystkie sety kończyły się zacięt± walk± na przewagi, jednak więcej opanowania w decyduj±cych momentach mieli kędzierzynianie i to oni cieszyli się ze zdobycia kolejnych trzech punktów.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. Noliko Maaseik
Dodano: 15.02.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Trzy sety wystarczyły ekipie ZAKSY do pokonania belgijskiego Noliko Maaseik i przypieczętowania pierwszego miejsca w grupie A Ligi Mistrzów. Zwycięstwo niebiesko-biało-czerwonych sprawiło wiele rado¶ci kędzierzyńskim kibicom! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Jastrzębia.

ZAKSA Kędzierzyn vs. Noliko Maaseik 3:0
Dodano: 14.02.2017 Autor: Anna Kardas; ¬ródło: sportowefakty.pl
ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle w ramach siatkarskiej Ligi Mistrzów pewnie pokonała Noliko Maaseik, 3:0. Tym samym mistrzowie Polski dopisali do swojego konta kolejne 3 punkty i z 15 "oczkami" pozostaj± liderami grupy A.

Wie¶ci z Nicei
Dodano: 11.02.2017 Autor: Janusz Żuk; ¬ródło:zaksa.pl
Jak informuje oficjalna strona ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle w wydanym komunikacie, Kevin Tillie, który udał się na badania do Nicei, pozostanie we Francji do końca przyszłego tygodnia, a następnie będzie przechodził rehabilitację w klubie.Kontuzja, której zawodnik nabawił się podczas treningu przed meczem z Czarnymi Radom zwi±zana jest z uszkodzeniem obr±bku barkowego lewej ręki.

Fotoreportaż: Jastrzębski W. vs. ZAKSA Kędzierzyn
Dodano:11.02.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Pasjonuj±cy pojedynek stoczyły w Jastrzębiu zespoły Jastrzębskiego i ZAKSY. Kiedy się wydawało, że gospodarze s± tego dnia nie do zatrzymania, w trzecim secie inicjatywę przejęli nasi siatkarze i wygrali 2:3. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Jastrzębia.

Jastrzębski W. vs. ZAKSA Kędzierzyn2:3
Dodano: 10.02.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
Przetrzymali zmasowany napór gospodarzy siatkarze mistrza Polski i po porażce w dwóch pierwszych setach ruszyli do ofensywy, która zakończyli w tie-breaku, zwycięstwem 2:3. Jastrzębski Węgiel, który natarł na nasz zespół z ogromnym animuszem, w kolejnych partiach musiał zmagać się z kłopotami w przyjęciu, co przełożyło się na coraz słabsz± skuteczno¶ć ataku.

Kontuzja Kevina Tillie
Dodano: 09.02.2017 Autor: Marcin Sagan/Janusz Żuk; ¬ródło:nto.pl
Kevi Tillie kontuzji barku doznał na treningu przed ostatnim meczem ligowym ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle z Czarnymi Radom. Przeciwko radomskiej drużynie już nie wyszedł na parkiet.(...)Francuz pojechał do Nicei, gdzie dzi¶ ma przej¶ć szczegółowe badania, które maj± dać ostateczn± diagnozę. Niestety, istnieje ryzyko, że przyjmuj±cego mistrza Polski nie zobaczymy do końca sezonu.

Fotoreportaż: Młoda ZAKSA kończy rundę zasadnicz±
Dodano:08.02.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Meczem z Effectorem Kielce, wygranym 3:1, podopieczni Rolanda Dembończyka zakończyli rundę zasadnicz± Młodej Ligi, zajmuj±c po rozegraniu 12 kolejek 3.miejsce w tabeli, co daje im prawo gry w fazie play-off. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego meczu.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. Czarni Radom
Dodano:04.02.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
To był niezwykle trudny egzamin dla naszych siatkarzy, którzy musieli stoczyć aż pięć wyrównanych setów, aby pokonać dobrze dysponowany zespół Czarnych Radom i wyszli z tego egzaminu zwycięzko. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z meczu XX kolejki.

ZAKSA Kędzierzyn vs. Czarni Radom 3:2
Dodano: 04.02.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
Ze szczerym zamiarem pokonania mistrza Polski przyjechali dzi¶ do Kędzierzyna-KoĽla siatkarze Czarnych i niewiele brakowało, aby ten zamiar spełnili, zwłaszcza że natrafili na słabszy dzień gospodarzy. Na szczęcie udało im się tylko urwać punkt zdobywcy Pucharu Polski i dwukrotnemu pogromcy Dinama Moskwa, gdyż w końcówce nerwowego tie-breaka więcej zimnej krwi zachowali niebiesko-biało-czerwoni.

"To był bardzo dobry mecz" Komentarze
Dodano: 01.02.2017 Autor: -; ¬ródło:siatka.org/polsatsport.pl
- To był bardzo dobry mecz, ale jednocze¶nie bardzo trudny. We wtorek Dynamo Moskwa starało się jak tylko mogło, żeby wygrać to spotkanie. Trzeba bardzo uważać, graj±c przeciwko nim.(...) Jestem bardzo szczę¶liwy i dumny z mojej drużyny - komentował drug± wygran± ZAKSY nad Dinamo Moskwa Ferdinando De Giorgi.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. Dinamo Moskwa
Dodano:01.02.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Mistrzowie Polski w kapitalnym stylu po raz drugi pokonali w Lidze Mistrzów wicemistrzów Rosji, zespół Dynamo Moskwa i udowidnili, że zamierzaj± liczyć się nie tylko na polskich parkietach, ale również powalczyć o europejskie trofea. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

ZAKSA Kędzierzyn vs. Dynamo Moskwa 3:1
Dodano: 31.01.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
Powtórzyli wynik z Moskwy siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle, potwierdzaj±c, że bez w±tpienia s± najlepszym zespołem grupy A. Pierwsze dwa sety to koncertowe popisy mistrzów Polski i kiedy wydawało się, że wszystko skończy się w trzech setach, wicemistrzowie Rosji złapali wiatr w końcówce trzeciej partii i rozstrzygnęli j± na swoj± korzy¶ć na przewagi.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. Trefl Gdańsk
Dodano:29.01.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Po podróżach zwi±zanych z rozgrywanymi meczami wrócili do hali "Azoty" nasi siatkarze, a wraz z nimi zawitał Puchar Polski wywalczony dwa tygodnie temu we Wrocławiu. W jego towarzystwie gospodarze rozegrali mecz z Treflem Gdańsk, wygrywaj±c 3:0. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

ZAKSA Kędzierzyn vs. Trefl Gdańsk 3:0
Dodano: 28.01.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
Tylko na pierwszego seta starczyło umiejętno¶ci siatkarzom z Gdańska, aby stoczyć wyrównany pojedynek z gospodarzami. W pozostałych dwóch partiach dominacja mistrzów Polski i niedawnych zdobywców Pucharu Polski była miażdż±ca, więc skończyło się na szybkim 3:0. Pierwszego seta oba zespoły rozpoczęły od walki punkt za punkt (2:2, 5:5,8:8), ale gdy Dawid Konarski nie trafił w pole gry, Trefl miał dwa punkty przewagi...

Cuprum Lubin vs.ZAKSA Kędzierzyn 1:3
Dodano: 24.01.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
Z tarcz± wracaj± z Lubina siatkarze ZAKSY, którzy po wygranej 1:3 znów zajmuj± pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi, ale prawd± jest, że gospodarze nie ułatwili nam tego zadania i po łatwej wygranej mistrzów Polski w pierwszym secie, w kolejnych zmusili nasz zespół do maksymalnego wysiłku. Pierwszego seta gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale po chwili było 3:3, gdy na blok ZAKSY nadział się Łukasz Kaczmarek.

"Po meczu czujemy się ¶wietnie" Komentarze
Dodano: 19.01.2017 Autor: P.Polek; ¬ródło:siatka.org
- Po wygranej 1:3 nad Dynamem Moskwa szkoleniowiec ZAKSY nie ukrywał wielkiego zadowolenia. Trzy oczka zdobyte na terenie przeciwnika mog± w końcowym rozrachunku okazać się bezcenne. - Po meczu czujemy się po prostu ¶wietnie! Jechali¶my do Moskwy bardzo zmotywowani, z chęci± rozegrania wspaniałego spotkania. Wiedzieli¶my jednak, że może to nie być łatwe...

Dynamo Moskwa vs.ZAKSA Kędzierzyn 1:3
Dodano: 18.01.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
Kontynuuj± serię wygranych meczów w Lidze Mistrzów siatkarze mistrza Polski, którzy tym razem zdecydowanie pokonali wicemistrzów Rosji w ich własnej hali, przez cały mecz będ±c zespołem graj±cym ładniejsz± i bardziej finezyjn± siatkówkę. Naszpikowany gwiazdami rosyjskiej siatkówki moskiewski zespół nie potrafił znaleĽć sposobu na grę Benjamina Toniuttiego i jego kolegów..

"Jestem dumny z drużyny" Komentarze
Dodano: 16.01.2017 Autor: -; ¬ródło:serwisy internetowe
- Byli¶my twardzi. Jestem dumny z mojej drużyny i całego sztabu szkoleniowego. Pracowali¶my bardzo ciężko przez te dwa dni. Były one ciężkie. Jestem szczę¶liwy, że udało się nam wygrać Puchar Polski - skomentował na gor±co zdobycie PP trener ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle Ferdinando De Giorgi.

Fotoreportaż: ZAKSA z Pucharem Polski'2017
Dodano: 15.01.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
W ubiegłym roku siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle byli o krok od zdobycia Pucharu Polski, ale niespodziewanie trofeum to przypadło Skrze. W tym roku mimo choroby Dawida Konarskiego nasi siatkarze nie dali sobie wyrwać wygranej i to oni podnie¶li Puchar w ge¶cie zwycięstwa.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. Skra Bełchatów (Finał PP)
Dodano: 16.01.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
Tak jak w ubiegłym roku w finale Pucharu Polski stanęły naprzeciw siebie ZAKSA i Skra i, tak jak w ubiegłym roku nie zabrakło emocji i dramaturgii, ale tym razem mecz zakończył się wygran± naszych siatkarzy. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego meczu .

ZAKSA Kędzierzyn vs. Skra Bełchatów 3:1
Dodano: 14.01.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
Szósty Puchar Polski dla Kędzierzyna przywioz± z Wrocławia siatkarze ZAKSY, którzy w dramatycznym meczu pokonali Skrę Bełchatów 3:1, rewanżuj±c się tym samym za porażkę w finale ubiegłego sezonu. Tak jak rok temu również ten finał obfitował w dramatyczne momenty, takie jak w drugim secie, w którym nasi zawodnicy przegrali, prowadz±c 24:18. Jednak chwała zwycięzcom, za to że potrafili przekuć w wygran± ten trudny moment.

Kluczowa była końcówka 3.seta Komentarze
Dodano: 15.01.2017 Autor: -; ¬ródło:siatka.org/sportowefakty.pl
- Najważniejszy był trzeci set, w którym praktycznie cały czas gonili¶my wynik - komentuje rezultat pierwszego półfinału Pucharu Polski kapitan ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle Benjamin Toniutti. - Kluczem była cierpliwo¶ć. Zdawali¶my sobie sprawę przed tym półfinałem, że Jastrzębski Węgiel gra bardzo dobr± siatkówkę.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. Jastrzębski W. (Półfinał PP)
Wygran± nad Jastrzębskim Węglem siatkarze mistrza Polski otorzyli sobie drogę do finału ze Skr±, ale, aby ten cel osi±gn±ć, musieli mocno się napracować. Ogromne brawa należ± się więc obu ekipom za emocjonuj±ce widowisko. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego meczu .

ZAKSA Kędzierzyn vs. Jastrzębski Węgiel 3:1
Przedostatni krok w stronę Pucharu Polski zrobili dzi¶ siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle, wygrywaj±c 3:1 z Jastrzębskim Węglem, chociaż rywale postawili przed mistrzami Polski bardzo trudne warunki. Decyduj±ca dla wyniku okazała się końcówka trzeciego seta w której jastrzębianie wygrywali już 21:23. Wtedy to znakomita seria Kevina Tillie pozwoliła naszym siatkarzom wyrównać, a następnie wygrać na przewagi.

Fotoreportaż: ZAKSA Kędzierzyn vs. Effector Kielce
Dodano: 12.01.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
W ćwiercfinale Pucharu Polski siatkarze mistrza Polski pokonali Effector Kielce 3:0 i tym samym awansowali do Final Four Pucharu Polski we Wrocławiu. Zanim będziemy emocjonować się walk± o to trofeum zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego meczu .

ZAKSA Kędzierzyn vs. Effector Kielce 3:0
Dodano: 11.01.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
W meczu ćwierćfinałowym o Puchar Polski w siatkówce męskiej siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle zrobili to, co do nich należało, i pokonali ambitnie graj±cych siatkarzy Effectora Kielce 3:0 i tym samym awansowali do Final Four, który w najbliższy weekend rozgrywany będzie we Wrocławiu.

Sam Deroo na koniec roku
Dodano: 10.01.2017 Autor: J.Żuk; ¬ródło:inf. własna
W ostatnim miesi±cu 2016 roku ZAKSA rozegrała 5 spotkań w PlusLidze i dwa w Lidze Mistrzów, w których najlepiej ocenianym przez naszych czytelników zawodnikiem był Belg Sam Deroo, i to On został zawodnikiem grudnia.Na drugim miejscu uplasował się Dawid Konarski, a rzecia lokata przypadła powracaj±cemu do gry po kontuzji Kevinowi Tillie.

Fotoreportaż: Skra Bełchatów vs.ZAKSA Kędzierzyn
Dodano:08.01.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
W meczu na szczycie 17.kolejki PlusLigi nasi siatkarze ulegli Skrze Bełchatów, prowadz±c 2:0. Czy okazja do rewanżu przyjdzie już za tydzień podczas Final Four Pucharu Polski? Liczymy, że tym razem gór± będ± nasi, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Bełchatowa .

Skra Bełchatów vs.ZAKSA Kędzierzyn 3:2
Dodano: 07.01.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
Nie przerwali serii porażek ze Skr± Bełchatów zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn - KoĽle, mimo że prowadzili już 2:0. Znakomita gra gospodarzy w polu zagrywki i znacznie słabsza dyspozycja przyjmuj±cych mistrza Polski przy ¶wietnym występie Mariusza Wlazłego skończyły się takim samym wynikiem jak w ubiegłorocznym finale Pucharu Polski.

Dodano: 04.01.2017; Autor: Jan Opiłka; ¬ródło: inf. własna
W pierwszym meczu rozgrywek o prawo gry w wielkim finale Pucharu Polski zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle pewnie pokonali MKS Będzin i w ćwierćfinale zagraj± za tydzień z Effectorem Kielce. Nasza redakcja zaprasza do obejrzenia fotoreportażu z tego meczu .

ZAKSA Kędzierzyn vs. MKS Będzin 3:0
Dodano: 04.01.2017 Autor: J. Żuk; ¬ródło:inf. własna
W pierwszym meczu w nowym 2017 roku siatkarze mistrza Polski, którzy wyst±pili w 1/8 rozgrywek o Puchar Polski, pewnie pokonali na własnym parkiecie MKS Będzin 3:0, tylko w drugim secie pozwalaj±c rywalom na zbudowanie przewagi i w konsekwencji na większ± zdobycz punktow±.