Faza grupowa

Decospan Menen vs. ZAKSA Kędzierzyn

(17:25, 22:25, 21:25)

Druga wygrana ZAKSY w LM

W drugim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów zespół Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonała bez starty seta wicemistrza Belgii i z po dwóch meczach z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy D, mając tyle samo punktów, co pierwszy Itas Trentino.

Pierwszego seta ZAKSA rozpoczęła od wysokiego prowadzenia 3:9, kiedy to przy zagrywce Dmytro Pashytshtkiego kontratak wygrał Łukasz Kaczmarek, a Olek Sliwka zablokował Lou Kindta. Prowadzenie klubowych mistrzów Europy wzrosło jeszcze, gdy Twan Wiltenburg skończył atak, a po chwili ZAKSA zagrała skutecznym blokiem (5:13). Majac tak wysokie prowadzenie siatkarze mistrza Polski pewnie zmierzali do końca seta, którego wygrali wysoko 17:25.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Co prawda do stanu 6:7 ZAKSA miała niewielką przewagę, ale wystarczył blok na Łukaszu Kaczmarku i atak Olka Śliwki poza boisko, aby to gospodarze wygrywali (9:7) dwoma punktami. Blok na Maxime Cape przyniósł co prawda wyrównanie, ale to Decospan Volley był o punkt lepszy od ZAKSY, która doszła gospodarzy przy stanie 15:15 i po asie Dmytro Pashytshtkiegomiała uzyskała dwa punkty prowadzenia (15:17) , które wzrosły do trzech "oczek" po zagrywce w linię Olka Śliwki. W końcówce ZAKSA kontrolowała już wynik i wygrała seta 25:22.

W trzecim secie dość długo wynik toczył się na remis (11:11) i dopiero kontratak w wykonaniu kapitana ZAKSY dał naszemu zespołowi dwa punkty przewagi (11:13). Nie był to jednak koniec walki, ponieważ po bloku na Olku Śliwce gospodarze znowu wyrównali (13:13). ZAKSA zbudowała dwupunktową przewagę po kolejnej punktowej zagrywce Olka Śliwki (14:16) i od tego momentu kontrolowała wynik, stale powiększając prowadzenie, które wzrosło do pięciu punktów, kiedy to piłka przyjęta przez Adriana Staszewskiego na drugą stronę, wpadła w pole wicemistrzów Belgii. Set zakończył się wynikiem 21:25, a ostatni punkt zdobył kapitan ZAKSY.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn: Kaczmarek, Janusz, Wiltenburg, Pashytshyy, Śliwka, Żaliński, Shoji (L) oraz: Staszewski, Kluth,
Decospan VT Menen: Kindt,Van Hoyweghen, Van De Velde, Sinnesael, Haninen, Capet, Stuer(L) oraz: Dermaux i Banneste