Wywiady
Fotoreportaże
Filmy


Historia klubu
Sala Chwały
Sukcesy
Kędzierzyński Panteon Sławy
Skład
Nasi zawodnicy
Grali u nas
Trenerzy ZAKSY
Ciekawostki
Hala Azoty


Terminarz 2021/22
Tabela 2021/22
Sezon 2020/21
Sezon 2019/20
Sezon 2018/19
Sezon 2017/18
Sezon 2016/17
Sezon 2015/16
Sezon 2014/15
Sezon 2013/14
Sezon 2012/13
Sezon 2011/12
Sezon 2010/11
Sezon 2009/10
Sezon 2008/09
Sezon 2007/08
Sezon 2006/07
Sezon 2005/06
Sezon 2004/05
Medalisci MP


Puchar Polski 2022
Puchar Polski 2021
Puchar Polski 2020
Puchar Polski 2019
Puchar Polski 2018
Puchar Polski 2017
Puchar Polski 2016
Puchar Polski 2015
Puchar Polski 2014
Puchar Polski 2013
Puchar Polski 2012
Puchar Polski 2011
Puchar Polski 2010
Puchar Polski 2009
Puchar Polski 2008
Puchar Polski 2007
Puchar Polski 2006
Puchar Polski 2005
Zdobywcy PP


Liga Mistrzów 21/22
Liga Mistrzów 20/21
Liga Mistrzów 19/20
Liga Mistrzów 18/19
Liga Mistrzów 17/18
Liga Mistrzów 16/17
Puchar CEV 14/15
Liga Mistrzów 13/14
Liga Mistrzów 12/13
Liga Mistrzów 11/12
Puchar CEV 10/11
Puchar CEV 09/10


O nas
Wygaszacze ekranu
Puzzle
Tapetki na pulpit
Galeria
Karykatury
Zawodnik miesiaca
Sondy

PlusLiga

SEZON 2020/2021




KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Jastrzębski Węgiel
2. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle
3. Verva Warszawa Orlen Paliwa
4. PGE Skra Bełchatów
5. Asseco Resovia Rzeszów
6. Trefl Gdańsk
7. ¦lepsk Malow Suwałki
8. Aluron CMC Warta Zawiercie
9. GKS Katowice
10. Indykpol AZS Olsztyn
11. Cuprum Lubin
12. Cerrad Enea Czarni Radom
13. Stal Nysa
14. MKS Będzin


W PlusLidze w fazie zasadniczej ZAKSA zdobyła 70 punktów, odnosz±c zwycięstwo w 26 meczach. Do 6 lutego, kiedy to przegrała we własnej hali 0:3 z Aluronem Zawiercie, nosiła miano drużyny niepokonanej. Walka na trzech frontach niemal jedn± szóstk±, trudne mecze w Lidze Mistrzów (Cucine Lube Civitanova i Zeniy Kazań) musiały wpłyn±ć na formę zespołu, który w ćwierćfinale pokonał Slepsk Malow Suwałki , ale w półfinale ze Skr± Bełchatów musiał stoczyć aż trzy pojedynki (play-offy rozgrywane były do dwóch wygranych). Może ten jeden mecz więcej i krótszy odpoczynek, może zmęczenie sezonem, a może wszystko po trochu sprawiły, że w finale w pierwszym meczu lepsi okazali się jastrzębianie, którzy wysoko przegrali pierwszego seta, aby wygrać kolejne trzy. Niestety, w drugim meczu historia się powtórzyła i lider sezonu musiał zadowolić się tytułem wicemistrza Polski.

- Przegrali¶my ten finał, ale mimo tego uważam, że powinni¶my być niezadowoleni z wykonanej pracy. Był to szalenie trudny sezon, choć on się dla nas jeszcze nie skończył. Przed nami historyczne wydarzenie, bo zagramy w finale Ligi Mistrzów. Z podniesionymi głowami pojedziemy do Werony, a wicemistrzostwo Polski nie jest ujm± dla ZAKSY - skomentował tytuł wicemistrzowski najlepszy zdaniem wielu zawodnik ZAKSY, Kamil Semeniuk.

Natomiast po zwycięstwie ZAKSY w finale Ligi Mistrzów prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle tak mówił o przegranym dwumeczu z Jastrzębskim Węglem: - To był bardzo dobry sezon, cztery finały, trzy wygrane. Praktycznie nic więcej nie można było zrobić. Oczywi¶cie, wszyscy będ± mówić o niezdobytym mistrzostwie Polski, ale ten przegrany finał dał nam dodatkowego kopa, żeby jeszcze lepiej wyst±pić w Weronie, więc nie będziemy tego rozpamiętywać.



Runda play-off




Finał

Nr. Gospodarz Go¶ć Wynik Stan rywalizacji
I ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle Jastrzębski Węgiel 1:3 0:1
II Jastrzębski Węgiel ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle 3:1 2:0

Mistrz Polski:Jastrzębski Węgiel
Wicemistrz Polski:Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle



Mecz o III miejsce

Nr. Gospodarz Go¶ć Wynik Stan rywalizacji
I Skra Bełchatów Verva Warszawa 2:3 0:1
II Verva Warszawa Skra Bełchatów 1:3 1:1
III Skra Bełchatów Verva Warszawa 0:3 1:2

Br±zowy medal:Verva Warszawa Orlen Paliwa




Półfinały

Nr. Gospodarz Go¶ć Wynik Stan rywalizacji
I ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle Skra Bełchatów 3:0 1:0
II Skra Bełchatów ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle 3:1 1:1
III ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle Skra Bełchatów 3:0 2:1


Awans:ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle





Nr. Gospodarz Go¶ć Wynik Stan rywalizacji
I Jastrzębski Węgiel Verva Warszawa 3:2 1:0
II Verva Warszawa Jastrzębski Węgiel 1:3 0:2:-


Awans:Jastrzębski Węgiel







Ćwierćfinały

Nr. Gospodarz Go¶ć Wynik Stan rywalizacji
I ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle ¦lepsk Suwałki 3:1 1:0
II ¦lepsk Suwałki ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle 1:3 0:2

Awans:ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle





Nr. Gospodarz Go¶ć Wynik Stan rywalizacji
I Jastrzębski Węgiel Aluron Zawiercie 3:0 1:0
II Aluron Zawiercie Jastrzębski Węgiel 1:3 0:2

Awans:Jastrzębski Węgiel





Nr. Gospodarz Go¶ć Wynik Stan rywalizacji
I Trefl Gdańsk Verva Warszawa 3:1 1:0
II Verva Warszawa Trefl Gdańsk 3:2 1:1
III Trefl Gdańsk Verva Warszawa 0:3 1:2

Awans:Verva Warszawa



Nr. Gospodarz Go¶ć Wynik Stan rywalizacji
I Skra Bełchatów Resovia Rzeszów 3:1 1:0
II Resovia Rzeszów Skra Bełchatów 0:3 0:2

Awans:Skra Bełchatów



Runda zasadnicza


I kolejka

12.09.20201Stal Nysa Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle 0:3
13.09.20202 MKS BędzinVERVA Warszawa Orlen Paliwa1:3
12.09.2020 3Cuprum Lubin PGE Skra Bełchatów1:3
13.09.2020 4Aluron Virtu CMC Zawiercie Jastrzębski Węgiel2:3
21.10.2020 5Asseco Resovia Rzeszów Trefl Gdańsk3:2
12.09.20206Cerrad Enea Czarni RadomIndykpol AZS Olsztyn3:2
12.09.2020 7¦lepsk Malow Suwałki GKS Katowice0:3

II kolejka

19.09.20198GKS KatowiceStal Nysa3:2
19.09.20199 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleMKS Będzin3:0
19.09.2019 10Cuprum Lubin Verva Warszawa Orlen Paliwa2:3
19.09.2019 11PGE Skra Bełchatów Aluron Virtu CMC Zawiercie1:3
19.09.2019 12Jastrzębski Węgiel Asseco Resovia Rzeszów3:0
19.09.201913Cerrad Enea Czarni RadomTrefl Gdańsk0:3
19.09.2019 14Indykpol AZS Olsztyn ¦lepsk Malow Suwałki0:3

III kolejka

26.09.202015GKS KatowiceAsseco Resovia Rzeszów2:3
26.09.202016 Verva Warszawa Orlen PaliwaStal Nysa3:2
26.09.2020 17PGE Skra Bełchatów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle1:3
26.09.202018MKS Będzin Jastrzębski Węgiel 1:3
26.09.2020 19Trefl GdańskCuprum Lubin3:1
26.09.202020Indykpol AZS OlsztynAluron Virtu CMC Zawiercie0:3
26.09.2020 21¦lepsk Malow Suwałki Cerrad Enea Czarni Radom3:2

IV kolejka

30.09.202022Aluron Virtu CMC ZawiercieGKS Katowice3:0
30.09.202023 Asseco Resovia Rzeszów¦lepsk Malow Suwałki1:3
30.09.2020 24Verva Warszawa Orlen PaliwaPGE Skra Bełchatów3:1
30.09.202025Stal Nysa Cerrad Enea Czarni Radom 2:3
30.09.2020 26Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleJastrzębski Węgiel3:1
30.09.202027MKS Będzin Trefl Gdańsk2:3
30.09.2020 28Cuprum Lubin Indykpol AZS Olsztyn0:3

V kolejka

PGE Skra Bełchatów
03.10.202029Aluron Virtu CMC Zawiercie¦lepsk Malow Suwałki3:1
03.10.202030 GKS KatowiceCuprum Lubin2:3
03.10.2020 31Cerrad Enea Czarni RadomAsseco Resovia Rzeszów2:3
03.10.202032Jastrzębski Węgiel Verva Warszawa Orlen Paliwa2:3
03.10.2020 33Stal Nysa3:0
03.10.202034Trefl GdańskGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle0:3
03.10.2020 35Indykpol AZS OlsztynMKS Będzin3:0

VI kolejka

10.10.202036Cuprum Lubin¦lepsk Malow Suwałki0:3
10.10.202037 Aluron Virtu CMC ZawiercieCerrad Enea Czarni Radom3:0
10.10.2020 38MKS BędzinGKS Katowice0:3
10.10.202039Stal NysaAsseco Resovia Rzeszów3:2
10.10.2020 40PGE Skra BełchatówJastrzębski Węgiel0:3
10.10.202041Verva Warszawa Orlen PaliwaTrefl Gdańsk1:3
10.10.2020 42Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleIndykpol AZS Olsztyn3:1

VII kolejka

14.10.202043Cerrad Enea Czarni RadomCuprum Lubin3:1
14.10.202044 MKS Będzin¦lepsk Malow Suwałki0:3
14.10.2020 45Asseco Resovia RzeszówAluron Virtu CMC Zawiercie3:0
14.10.202046Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleGKS Katowice3:0
14.10.2020 47Jastrzębski WęgielStal Nysa3:0
14.10.202048Trefl GdańskPGE Skra Bełchatów1:3
14.10.2020 49Indykpol AZS OlsztynVerva Warszawa Orlen Paliwa3:2

VIII kolejka

17.10.202050PGE Skra BełchatówIndykpol AZS Olsztyn3:0
17.10.202051 MKS BędzinCerrad Enea Czarni Radom1:3
17.10.2020 52Cuprum LubinAsseco Resovia Rzeszów3:1
17.10.202053¦lepsk Malow SuwałkiGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle0:3
17.10.2020 54Aluron Virtu CMC ZawiercieStal Nysa1:3
17.10.202055Verva Warszawa Orlen PaliwaGKS Katowice3:1
17.10.2020 56Jastrzębski Węgiel Trefl Gdańsk3:0

IX kolejka

24.10.202057Trefl GdańskStal Nysa3:0
24.10.202058 GKS KatowicePGE Skra Bełchatów0:3
24.10.2020 59Indykpol AZS OlsztynJastrzębski Węgiel3:1
24.10.202060MKS BędzinAsseco Resovia Rzeszów1:3
24.10.2020 61Cerrad Enea Czarni RadomGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle0:3
24.10.202062Aluron Virtu CMC ZawiercieCuprum Lubin3:0
24.10.2020 63¦lepsk Malow SuwałkiVerva Warszawa Orlen Paliwa1:3

X kolejka

31.10.202064PGE Skra Bełchatów¦lepsk Malow Suwałki3:0
31.10.202065 Jastrzębski WęgielGKS Katowice3:0
31.10.2020 66MKS BędzinAluron Virtu CMC Zawiercie1:3
31.10.202067Verva Warszawa Orlen PaliwaCerrad Enea Czarni Radom0:3
31.10.2020 68Trefl GdańskIndykpol AZS Olsztyn3:1
31.10.202069Stal NysaCuprum Lubin1:3
31.10.2020 70Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleAsseco Resovia Rzeszów2:3

XI kolejka

04.11.202071MKS BędzinCuprum Lubin3:1
19.01.202172 Aluron Virtu CMC ZawiercieGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle1:3
04.11.2020 73PGE Skra BełchatówCerrad Enea Czarni Radom3:0
04.11.202074¦lepsk Malow SuwałkiJastrzębski Węgiel1:3
04.11.2020 75GKS KatowiceTrefl Gdańsk3:2
04.11.202076Indykpol AZS OlsztynStal Nysa3:1
04.11.2020 77Asseco Resovia RzeszówVerva Warszawa Orlen Paliwa2:3

XII kolejka

07.11.202078Stal NysaMKS Będzin2:3
07.11.202079 Cuprum LubinGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle1:3
07.11.2020 80Verva Warszawa Orlen PaliwaAluron Virtu CMC Zawiercie0:3
07.11.202081PGE Skra BełchatówAsseco Resovia Rzeszów2:3
07.11.2020 82Jastrzębski WęgielCerrad Enea Czarni Radom3:1
07.11.202083Trefl Gdańsk¦lepsk Malow Suwałki3:0
07.11.2020 84Indykpol AZS OlsztynGKS Katowice-:-

XIII kolejka

30.12.202085Verva Warszawa Orlen PaliwaGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle1:3
14.11.202086 MKS BędzinPGE Skra Bełchatów0:3
14.11.2020 87Jastrzębski WęgielCuprum Lubin3:0
14.11.202088Aluron Virtu CMC ZawiercieTrefl Gdańsk0:3
14.11.2020 89Asseco Resovia RzeszówIndykpol AZS Olsztyn3:1
14.11.202090Cerrad Enea Czarni RadomGKS Katowice0:3
14.11.2020 91Stal Nysa¦lepsk Malow Suwałki1:3

XIV kolejka

21.11.202092GKS Katowice¦lepsk Malow Suwałki3:1
21.11.202093 Indykpol AZS OlsztynCerrad Enea Czarni Radom3:1
21.11.2020 94Trefl GdańskAsseco Resovia Rzeszów3:0
21.11.202095Jastrzębski WęgielAluron Virtu CMC Zawiercie1:3
21.11.2020 96PGE Skra BełchatówCuprum Lubin0:3
21.11.202097Verva Warszawa Orlen PaliwaMKS Będzin3:0
21.11.2020 98Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleStal Nysa3:0

XV kolejka

28.11.202099Stal NysaGKS Katowice2:3
28.11.2020100 ¦lepsk Malow SuwałkiIndykpol AZS Olsztyn1:3
28.11.2020 101Trefl GdańskCerrad Enea Czarni Radom3:1
28.11.2020102Asseco Resovia RzeszówJastrzębski Węgiel0:3
28.11.2020 103Aluron Virtu CMC ZawierciePGE Skra Bełchatów0:3
28.11.2020104Verva Warszawa Orlen PaliwaCuprum Lubin3:1
28.11.2020 105MKS BędzinGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle1:3

XVI kolejka

05.12.2020106Stal NysaVerva Warszawa Orlen Paliwa2:3
05.12.2020107 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽlePGE Skra Bełchatów3:2
05.12.2020 108Jastrzębski WęgielMKS Będzin3:1
05.12.2020109Cuprum LubinTrefl Gdańsk2:3
05.12.2020 110Aluron Virtu CMC ZawiercieIndykpol AZS Olsztyn3:0
05.12.2020111Asseco Resovia RzeszówGKS Katowice3:0
05.12.2020 112Cerrad Enea Czarni Radom¦lepsk Malow Suwałki0:3

XVII kolejka

28.02.2021113PGE Skra BełchatówVerva Warszawa Orlen Paliwa-:-
12.12.2020114 Jastrzębski WęgielGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle1:3
12.12.2020 115Trefl GdańskMKS Będzin3:0
12.12.2020116Indykpol AZS OlsztynCuprum Lubin0:3
12.12.2020 117GKS KatowiceAluron Virtu CMC Zawiercie3:1
12.12.2020118¦lepsk Malow SuwałkiAsseco Resovia Rzeszów3:1
12.12.2020 119Cerrad Enea Czarni RadomStal Nysa3:1

XVIII kolejka

19.12.2020120Asseco Resovia RzeszówCerrad Enea Czarni Radom3:0
19.12.2020121 ¦lepsk Malow SuwałkiAluron Virtu CMC Zawiercie0:3
19.12.2020 122Cuprum LubinGKS Katowice2:3
19.12.2020123MKS BędzinIndykpol AZS Olsztyn0:3
19.12.2020 124Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleTrefl Gdańsk3:0
19.12.2020125Verva Warszawa Orlen PaliwaJastrzębski Węgiel2:3
19.12.2020 126Stal NysaPGE Skra Bełchatów3:0

XIX kolejka

23.12.2020127Jastrzębski WęgielPGE Skra Bełchatów3:2
23.12.2020128 Trefl GdańskVerva Warszawa Orlen Paliwa3:2
23.12.2020 129Indykpol AZS OlsztynGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle0:3
23.12.2020130GKS KatowiceMKS Będzin3:1
23.12.2020 131¦lepsk Malow SuwałkiCuprum Lubin3:1
23.12.2020132Cerrad Enea Czarni RadomAluron Virtu CMC Zawiercie2:3
23.12.2020 133Asseco Resovia RzeszówStal Nysa3:1

XX kolejka

09.01.2021134MKS Będzin¦lepsk Malow Suwałki-:-
09.01.2021135 Aluron Virtu CMC ZawiercieAsseco Resovia Rzeszów0:3
09.01.2021 136Verva Warszawa Orlen PaliwaIndykpol AZS Olsztyn3:0
09.01.2021137GKS KatowiceGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle1:3
09.01.2021 138Cuprum LubinCerrad Enea Czarni Radom3:0
09.01.2021139PGE Skra BełchatówTrefl Gdańsk1:3
09.01.2021 140Stal NysaJastrzębski Węgiel3:1

XXI kolejka

16.01.2021141Trefl GdańskJastrzębski Węgiel1:3
16.01.2021142 Indykpol AZS OlsztynPGE Skra Bełchatów0:3
16.01.2021 143GKS KatowiceVerva Warszawa Orlen Paliwa0:3
16.01.2021144Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle¦lepsk Malow Suwałki 3:1
16.01.2021 145Cerrad Enea Czarni RadomMKS Będzin3:0
16.01.2021146Asseco Resovia RzeszówCuprum Lubin3:1
16.01.2021 147Stal NysaAluron Virtu CMC Zawiercie2:3

XXII kolejka

23.01.2021148Stal NysaTrefl Gdańsk0:3
23.01.2021149 Jastrzębski WęgielIndykpol AZS Olsztyn3:2
23.01.2021 150PGE Skra BełchatówGKS Katowice3:1
23.01.2021151Verva Warszawa Orlen Paliwa¦lepsk Malow Suwałki3:2
23.01.2021 152Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleCerrad Enea Czarni Radom3:0
23.01.2021153Asseco Resovia RzeszówMKS Będzin3:0
23.01.2021 154Cuprum LubinAluron Virtu CMC Zawiercie3:1

XXIII kolejka

30.01.2021155Indykpol AZS OlsztynTrefl Gdańsk3:0
30.01.2021156 GKS KatowiceJastrzębski Węgiel2:3
30.01.2021 157¦lepsk Malow SuwałkiPGE Skra Bełchatów1:3
30.01.2021158Cerrad Enea Czarni RadomVerva Warszawa Orlen Paliwa1:3
30.01.2021 159Asseco Resovia RzeszówGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle0:3
30.01.2021160Aluron Virtu CMC ZawiercieMKS Będzin3:2
30.01.2021 161Cuprum LubinStal Nysa3:2

XXIV kolejka

06.02.2021162Stal NysaIndykpol AZS Olsztyn3:1
06.02.2021163 Trefl GdańskGKS Katowice3:1
06.02.2021 164Jastrzębski Węgiel¦lepsk Malow Suwałki3:0
06.02.2021165Cerrad Enea Czarni RadomPGE Skra Bełchatów1:3
06.02.2021 166Verva Warszawa Orlen PaliwaAsseco Resovia Rzeszów1:3
06.02.2021167Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleAluron Virtu CMC Zawiercie0:3
06.02.2021 168Cuprum LubinMKS Będzin3:0

XXV kolejka

20.02.2021169Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleCuprum Lubin2:3
27.02.2021170 Aluron Virtu CMC Zawiercie Verva Warszawa Orlen Paliwa0:3
27.02.2021 171Asseco Resovia RzeszówPGE Skra Bełchatów3:0
27.02.2021172Cerrad Enea Czarni RadomJastrzębski Węgiel0:3
27.02.2021 173¦lepsk Malow SuwałkiTrefl Gdańsk3:1
27.02.2021174GKS KatowiceIndykpol AZS Olsztyn<3:1-
27.02.2021 175MKS BędzinStal Nysa0:3

XXVI kolejka

27.02.2021176Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoĽleVerva Warszawa Orlen Paliwa3:0
27.02.2021177 PGE Skra Bełchatów MKS Będzin3:0
27.02.2021 178Cuprum LubinJastrzębski Węgiel0:3
27.02.2021179Trefl GdańskAluron Virtu CMC Zawiercie3:1
27.02.2021 180Indykpol AZS OlsztynAsseco Resovia Rzeszów3:1
27.02.2021181GKS KatowiceCerrad Enea Czarni Radom<2:3
27.02.2021 182¦lepsk Malow SuwałkiStal Nysa3:1