XIX kolejka PlusLigi

AZS Olsztyn vs. ZAKSA Kędzierzyn

(25:27, 17:25, 16:25)

Czternasta wygrana stała się faktem

Tylko w pierwszym secie siatkarze AZS-u Olsztyn toczyli z mistrzami Polski wyrównany pojedynek, który przegrali dopiero na przewagi. W kolejnych dwóch dominacja ZAKSY była aż nadto widoczna, toteż 14 wygrana stała się faktem.

Początek meczu był bardzo wyrównany (5:5) ze wskazaniem na Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, która prowadziła jednym punktem. Jednak po kontrataku skończonym przez Damiana Schulza na prowadzenie wyszli gospodarze (12:10), ale je równie szybko stracili (14:14), aby po skutecznej grze blokiem wrócić do prowadzenia (16:14), a po chwili powiększyć je do trzech punktów (18:15). Po czasie dla szkoleniowca ZAKSY atak skończył Łukasz Kaczmarek, Wojciech Żaliński nie trafił w pole gry, a Krzysztof Rejno postawił szczelny blok i na tablicy pojawił się remis (20:20). W emocjonującej końcówce piłkę setową mieli akademicy, ale przy stanie 24:23 w ataku pomylił się atakujący AZS-u i nasz zespół mógł powalczyć o wygraną, co też się stało po ataku Kamila Semeniuka (27:25).

Drugi set rozpoczął się już od wysokiego prowadzenia ZAKSY przy zagrywkach Bena Toniuttiego i skutecznych kontratakach jego kolegów (1:5), ale zbicia Schulza i Schotta pozwoliły miejscowym nieco zniwelować ten dystans (4:6). Nie trwało to jednak długo, bowiem na nieskuteczne ataki AZS-u nasz zespół odpowiadał grą na kontrze, co szybko przełożyło się na wysokie prowadzenie (10:20) i wygraną (17:25).

Ostatni set tylko do stanu 3:3 był rozgrywany na styku. W kolejnych akcjach znakomita postawa Kamila Semeniuka i skuteczna gra na siatce wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie (4:7), które wzrosło do czterech "oczek" dzięki pomyłkom AZS-u i grze ZAKSY w bloku. Nie zmieniły tego obrazu zmiany poczynione przez Nikolę Grbicia, który wprowadził na parkiet Korneliusza Banacha i Bartłomieja Klutha. ZAKSA nadal kontynuowała dobrą grę, a gospodarze mylili się w ataku, więc set zakończył się wynikiem 16:25.

AZS Olsztyn: Schulz, Stępień, Concepcion, Teryomenko, Żaliński, Schott, Gruszczyński (L) oraz: Andringa, Kapica, Droszyński, Poręba, Ciuniajtis (L)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Rejno, Kochanowski, Śliwka, Semeniuk, Zatorski (L) oraz: Kluth, Staszewski, Prokopczuk, Banach (L)