II mecz

ZAKSA Kędzierzyn vs. Ślepsk Suwałki

(25:20, 20:25, 21:25, 21:25)

ZAKSA awansowała do półfinałów

W takim samym stosunku jak w Kędzierzynie zespół ZAKSY pokonał Ślepsk Malow Suwałki na boisku rywala i awansował do półfinałów, w których zmierzy się ze Skrą Bełchatów, która wczoraj po raz drugi wygrała z Asseco Resovią Rzeszów. Gospodarze znakomicue rozpoczęli pierwszą odsłonę rewanżowego meczu, grając skutecznie w ataku i w polu zagrywki, ale jakości tej nie utrzymali.

Mecz rozpoczął się od ataku Łukasza Kaczmarka na aut i kontrataku Marcina Walińskiego z drugiej linii, po których gospodarze wygrywali 2:0, a po chwili 5:1 po punktowych zagrywkach Cezarego Sapińskiego. W kolejnych akcjach ZAKSA zmniejszyła stratę do rywala przy zagrywce Olka Śliwki (5:3), ale przez jakiś czas utrzymywała się kilkupunktowa przewaga Ślepska, która zmalała do jednego punktu, gdy Olek Śliwka przebiciem oburącz zakończył długą akcję (16:15). Niestety, kędzierzynianie nie poszli za ciosem, bo za chwilę kontratak skończył Bartłomiej Bołądź, zablokowany został Kamil Semeniuk, a Cezary Sapiński znowu zdobył punkt z zagrywki i gospodarze wygrywali 21:16. W końcówce ZAKSA nie potrafiła odwrócić wyniku, więc seta wygrali zawodnicy Ślepska (25:20).

Drugą partię znowu od prowadzenia rozpoczęli siatkarze Ślepska po zagrywce Cezarego Sapińskiego i przez jakiś czas utrzymywało się dwupunktowe prowadzenie gospodarzy, które wzrosło do trzech punktów po kontrataku Marcina Walińskiego (6:3). Kiedy zablokowany został Kevin Klinkenberg, ZAKSA zbliżyła się na jeden punkt (10:9), ale gospodarze szybko "odskoczyli", blokując Łukasza Kaczmarka i Davida Smitha (13:10). Był to ostatni fragment gry w tym secie, w którym prowadził Ślepsk, gdyż przy zagrywce Davida Smitha ZAKSA wyrównała (13:13), a po chwili po kontratakach Kamila Semeniuka wyszła na prowadzenie (13:15). Rywale jeszcze raz doprowadzili do remisu (18:18), gdy Bartłomiej Bołądź wygrał kontrę, ale wtedy asa posłał Łukasz Kaczmarek i nasi zawodnicy mieli dwa punkty przewagi (18:20), a po chwili cztery przy zagrywce Kamila Semeniuka (19:23). W końcówce na blok Olka Śliwki nadział się Bartłomiej Bołądź i ZAKSA miała piłkę setową, którą wykorzystała po błędzie rywali.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia ZAKSY 1:3 po znakomitych atakach Kamila Semeniuka, ale gospodarze szybko wyrównali (3:3) i do stanu 5:5 oba zespoły grały równo. Kiedy dwa "oczka" dołożył Olek Śliwka, ZAKSA miała dwa punkty przewagi, którą powiększyła po kontrataku skończonym przez Kamila Semeniuka (6:9). Gospodarze szybko odrobili większość strat (8:9), ale wkrótce Łukasz Kaczmarek wygrał kontrę i wszystko wróciło do normy (8:11). Obrona i kontra w wykonaniu Łukasza Kaczmarka dały ZAKSIE czteropunktowe prowadzenie i zmusiły Andrzeja Kowala do wzięcia czasu, który nie zmienił obrazu gry. Przy stanie 17:21 asa posłał jeszcze atakujący ZAKSY i nasz zespół z pięciopunktowym prowadzeniem zmierzał do zwycięstwa w tym secie, co też się stało, gdy punkt zdobył Łukasz Kaczmarek (21:25).

Również w czwartym secie gospodarze nie rezygnowali ze zwycięstwa w drugim meczu i po chwilowym prowadzeniu ZAKSY wyrównali (5:5), gdy punkt z zagrywki zdobył Andreas Takvam. Kiedy Olek Śliwka pomylił się w ataku, gospodarze wyszli na jednopunktowe prowadzenie (7:6), które bardzo szybko stracili, gdy na blok nadział się Marcin Waliński (8:9). Dwupunktowe prowadzenie zdobyła ZAKSA, gdy kontrę po obronie Bena Toniuttiego skończył Łukasz Kaczmarek (9:11), a kiedy punkt na kontrze zdobył Olek Śliwka, ZAKSA prowadziła już trzema punktami i Andrzej Kowal poprosił o czas. Ślepsk jeszcze raz ruszył do ataku po punktowej zagrywce swego rozgrywającego (14:15), a po chwili wyszedł na prowadzenie, gdy zablokowany został Łukasz Kaczmarek, a Kevin Klinkenberg skończył kontratak (18:17). ZAKSA odpowiedziała punktową zagrywką Kuby Kochanowskiego i blokiem na Klinkenbergu i wyszła na dwupunktowe prowadzenie (18:20). W końcówce asa posłał jeszcze Kamil Semeniuk , za chwilę skończył kontratak z drugiej linii i ZAKSA miała piłkę meczową, którą skończył Kuba Semeniuk.

>

Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź, Tuaniga, Takvam, Sapiński, Klinkenberg, Waliński, Filipowicz (L)oraz: Szwaradzki, Warda, Kaczorowski, Rousseaux, Rudzewicz
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Rejno, Kochanowski, Śliwka, Semeniuk, Zatorski (L) oraz: Kluth,Smith, Prokopczuk