2 półfinał

Resovia Rzeszów vs. ZAKSA Kędzierzyn

(21:25, 25:27, 25:18, 18:25)

Bednorz show i druga wygrana ZAKSY

Z kompletem zwycięstw wraca z Rzeszowa Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w drugim meczu półfinałow play-off pokonała 1:3 Asseco Resovię Rzeszów, a mecz serią zagrywek zakończył zdobywca 29 punktów i MVP, Bartosz Bednorz. Teraz rywalizacja przenosi się do Kędzierzyna-Koźla, gdzie 26 kwietnia o 17.30 rozegrane zostanie kolejne spotkanie.

Pierwszy set rozpoczął się znakomicie dla ZAKSY, która przy zagrywce Davida Smitha prowadziła 5:0. Najpierw na blok Dmytro Pashytshyego nadział się Maciej Muzaj, po chwili zablokowany został Torey DeFalco, Maciej Muzaj jeszcze raz "przywitał" się z blokiem , Jakub Kochanowski nie trafił w pole, a na koniec Amerykanin posłał asa. Co prawda za niedługo Dmytro Pashytshyy zaatakował w siatkę i rywale odrobili jeden punkt, ale kiedy Łukasz Kaczmarek zdobył punkt z zagrywki, ZAKSA wróciła do pięciopunktowej przewagi z początku seta, którą utrzymała do wyniku 12:17, kiedy to punkt z zagrywki zdobył Marcin Janusz (12:18). Atak Bartosza Bednorza na kontrze po znakomitej obronie Olka Śliwki powiększył prowadzenie ZAKSY do siedmiu "oczek" (14:21) i zmusił szkoleniowca Resovii do wzięcia przerwy, po której gospodarze odrobili kilka punktów, szczególnie przy zagrywce Macieja Muzaja, który posłał dwa asy (21:24). Na szczęście wynik tego seta ustalił Łukasz Kaczmarek (21:25).

W drugim secie na prowadzenie wyszli gospodarze (2:0) przy zagrywce Fabiana Drzyzgi, ale ZAKSA szybko wyrównała (2:2), kiedy to Bartosz Bednorz kiwką z lewej ręki zdobył punkt, a po chwili na blok Łukasza Kaczmarka nadział się Torey DeFalco. Amerykanin skończył jednak kolejny atak, a Łukasz Kaczmarek nadział się na blok i gospodarze odskoczyli na dwa punkty (5:3). Kiedy jednak David Smith skończył piłkę przechodzącą przy zagrywce Olka Śliwki, a Maciej Muzaj nie przebił się przez blok Bartosza Bednorza, ZAKSA wyrównała (9:9). Gospodarze jeszcze raz wyszli na dwupunktowe prowadzenie po asie Toreya DeFalco (12:10), ale ZAKSA i tym razem zareagowała blokiem, blokując Macieja Muzaja i DeFalco przy zagrywce Bartosza Bednorza, i rozpoczęła się walka punkt za punkt Dio stanu 19:19, kiedy to dwupunktowe prowadzenie uzyskał nasz zespół (20:21), który prowadził jednym punktem do czasy, gdy Maciej Muzaj nie zdobył punktu z zagrywki i Resovia miała piłkę setową (24:23). ZAKSA dwukrotnie obroniła setbola, a blokując Macieja Muzaja (Bartosz Bednorz) sama miała piłkę setową, którą asem wykorzystał Olek Śliwka.

Trzeci set był bardzo podobny do drugiej partii w pierwszym meczu,. Do9 stanu 3:3 oba zespoły grały równo, ale przy zagrywce Fabiana Drzyzgi , a potem Toreya DeFalco Resovia zbudowała siedmiopunktowe prowadzenie (11:4), którego ZAKSA w z Aden sposób nie potrafiła zmniejszyć. Set zakończył się wygraną Asseco Resovii Rzeszów 25:18 i dał nadzieję gospodarzom na wygraną w tym meczu.

Czwartego seta lepiej jednak rozpoczęli siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy po ataku Kuby Kochanowskiego na aut wygrywali 2:4. Kiedy w polu zagrywki stanął Olek Śliwka, ZAKSA powiększyła prowadzenie do czterech punktów(5:9). Co prawda po chwili gospodarze zbliżyli się na punkt (12:13), ale w kolejnych akcjach ZAKSA znowu "odskoczyła" przy zagrywce Marcina Janusza, który serwując w Macieja Muzaja, utrudnił gospodarzom rozegranie, co owocowało grą na kontrze ZAKSY i zdobyciem kilku punktów przy własnej zagrywce (12:16). Gospodarze zaczęli jednak odrabiać straty, najpierw Fabian Drzyzga zablokował Bartosza Bednorza (Był to jedyny blok na tym zawodniku), a po chwili Torey DeFalco skończył kontratak i Resovia była tylko o jedno "oczko" za ZAKSĄ (18:19). Punkt Bartosza Bednorza pozwolił ZAKSIE utrzymać minimalny bufor bezpieczeństwa ZAKSIE (18:20), a seria trzech asów dała nam przewagę sześciu punktów i piłkę meczową, którą "podarował" nam Bartłomiej Mordyl, atakując poza boisko.

Asseco Resovia Rzeszów:Muzaj, Drzyzga, Kozamernik, Kochanowski, DeFalco, Cebulj, Zatorski (L) oraz: Kędzierski, Bucki, Borges, Mordyl
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Smith, Pashytshyy, Bednorz, Śliwka, Shoji (L) oraz: Kluth, Żaliński, Stępień