XXII kolejka PlusLigi

ZAKSA Kędzierzyn vs. Czarni Radom

(25:19, 25:18, 25:19)

Pewna wygrana ZAKSY

W meczu 22 kolejki PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie bez straty seta pokonała Eneę Czarnych Radom i tym zwycięstwem powróciła do walki o pierwszą "ósemkę", zrównując się punktami ze Stalą Nysa i PGE GiEK Skra Bełchatów, z którymi będzie musiała stoczyć walkę o prawo gry o medale mistrzostw Polski.

Pierwszą partię ZAKSA rozpoczęła od jednopunktowego prowadzenia, ale goście po kontrataku Nikoli Meljanaca wyszli na prowadzenie (5:6), które jednak szybko stracili, kiedy ten sam zawodnik posłał piłkę na kontrze poza boisko, a po chwili piłkę przechodzącą skończył Dmytro Pashytskyy (7:6). Blok na atakującym Czarnych dał kolejny punkt ZAKSIE, która wygrywała po raz pierwszy w tym meczu dwoma punktami (8:6), a po kolejnych blokach na Nikoli Meljanacie powiększyła prowadzenie do czterech "oczek" (13:9). Dwa ataki Brodie Hofera oraz skończony atak przez Nikolę Meljanaca pozwoliły Czarnym Radom zbliżyć się na punkt (14:13), ale przy zagrywce Łukasza Kaczzmarka Brodie Hofer nie trafił w pole, Nikola Meljanac znowu spotkał się z blokiem i ZAKSA powróciła do czteropunktowego prowadzenia, które po czasie dla szkoleniowca gości powiększyła do pięciu punktów (19:14) i taką przewagę utrzymała do końca seta (25:19).

Drugiego seta nasz zespół rozpoczął od prowadzenia 2:0, ale goście szybko wyrównali po asie Bartosza Gomułki, który zmienił Serba, i wyszli na prowadzenie kiedy ten sam zawodnik na punkt zamienił kontratak po przyjęciu zagrywki na drugą stronę przez Daniela Chitigoia (4:5). ZAKSA szybko wyrównała (5:5) i przy zagrywce Andreasa Takvama, stawiając skuteczny blok, wyszła na pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Czarni, blokując Dmytro Pashytskyego, zbliżyli się na dwa punkty, ale ZAKSA szybko odskoczyła, wygrywając długa wymianę przy znakomitych obronach Erika Shojiego (15:11). Kontra Andreasa Takvama, as Marcina Janusza ustawiły już tego seta (17:11), którego asem zakończył Dmytro Pashytskyy (25:18).

Trzeciego seta nasz zespół rozpoczął od prowadzenia 4:1 po zagrywce Dmytro Pashytskyego, ale goście odrobili straty i blokując Łukasza Kaczmarka wyszli na prowadzenie (5:6). Dopiero przy wyniku 10:10 Bartosz Bednorz wygrał kontratak (11:10) i nasz zespół prowadził jednym punktem, a po chwili trzema, gdy kontratak wygrał Daniel Chitigoi, punkt zdobył Andreas Takvam, a asa posłał Marcin Janusz. Kolejne punkty Bartosza Bednorza dały ZAKSIE pięć "oczek" przewagi, które nasz zespół powiększył do siedmiu (23:15), co prowadziło już do wygranej w tym secie i meczu. Gdy akcję skończył Bartosz Bednorz, ZAKSA mogła świętowac wygraną. (25:19).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Pashytskyy, Takvam, Bednorz, Chitigoi, Shoji (L) oraz: Biernat, Kluth
Enea Czarni Radom: Meljanac, Todorović, Ostrowski, Rajsner, Buszek, Hofer, Nowowsiak (L) oraz: Formela, Piotrowski, Gomułka, Gniecki, Teklak (L)