Ślepsk vs. ZAKSA

wynik meczu  Ślepsk Malow Suwałki vs. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2

(25:21, 16:25, 25:22, 20:25, 15:13)

Tylko jeden punkt ZAKSY w Suwałkach

Tylko z jednym punktem powrócą z Suwałk siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy zagrali dzisiaj dużo słabsze spotkanie niż w poprzednim dwóch meczach, co wykorzystał zespół Ślepsk Malow Suwałki, który po bardzo nierównych czterech setach w wykonaniu obu zespołów w tie-breaku okazał się bardziej skuteczny. Porażka w Suwałkach jest trzecią przegraną naszego zespołu w tym sezonie w siedmiu kolejkach.

Pierwszy set do stanu 8:8 toczył się bardzo równo. Najpierw prowadzili jednym punktem gospodarze, a od stanu 6:6 po asie Rafała Szymury o punkt lepsza była ZAKSA. Kiedy jednak kontrę skończył Paweł Halaba, następnie zatrzymał Mateusza Rećkę, a kolejny punkt dla gospodarzy wywalczył Konrad Stajer, Ślepsk wygrywał 11:8, a po kilku akcjach 17:9. W kolejnych akcjach trzema punktowymi zagrywkami popisał się francuski środkowy gospodarzy i przewaga Ślepska wzrosła do dziewięciu punktów (22:13). Przy zagrywce Rafała Szymury ZAKSA zniwelowała straty do trzech punktów (22:19), ale końcówka należała już do Ślepska, który wygrał tego seta 25:21.

Drugiego seta lepiej rozpoczął nasz zespół, który bardzo szybko wyszedł na prowadzenie, najpierw przy zagrywce Karola Urbanowicza, a po chwili Daniela Chitigoia, który zmienił Igora Grobelnego, i po asie Marcina Janusza prowadził 4:8. Po czasie dla Dominika Kwapisiewicza punkt zdobył Konrad Stajer, na blok nadział się Rafał Szymura, a atakujący Ślepska na punkt zamienił kontratak i gospodarze mieli tylko punkt straty do ZAKSY (7:8), która na większe prowadzenie wyszła przy zagrywce Daniela Chitigoja (11:18). Kolejna seria ZAKSY pozwoliła jej powiększyć przewagę do dziewięciu "oczek" i pewnie zmierzać do wygranej w tej partii (16:25).

W secie trzecim na pierwsze prowadzenie wyszedł zespół z Suwałk, blokując najpierw Daniela Chitigoia, a potem zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki (5:3), ale ZAKSA szybko wyrównała i wyszła na prowadzenie, kiedy punkt z piłki przechodzącej przy zagrywce Mateusza Poręby zdobył Daniel Chitigoi, a w kolejnej akcji zablokowany został Bartosz Filipiak (6:7). Przy zagrywce Marcina Janusza Rafał Szymura skończył kontratak, a Honorato posłał piłkę poza boisko i ZAKSA miała dwa punkty przewagi, a po kolejnym bloku na Brazylijczyku przewaga ZAKSY wzrosła do czterech "oczek". Od tego momentu zespół z Suwałk zaczął odrabiać straty i po zagrywce Marcina Krawieckiego, który zmienił Matiasa Sancheza, zbliżył się na jeden punkt, a blokując Rafała Szymurę wyszedł na prowadzenie (17:16). Taki stan trwał do wyniku 21:21. Kiedy punkt zdobył Konrad Stajer, a Mateusz Rećko nie trafił w pole, Ślepsk wygrywał dwoma punktami (23:21), co wystarczyło, aby wygrać seta ( 25:22) i wyjść na prowadzenie.

Czwarty set do połowy był bardzo wyrównany, bowiem żaden zespół nie prowadził z większą przewagą niż jeden punkt. Dopiero przy stanie 13:14 ZAKSA wyszła na dwupunktowe prowadzenie, kiedy na blok nadział się Brazylijczyk w zespole Ślepska (13:15) i powiększyła je do trzech punktów, gdy Igor Grobelny wygrał kontratak. Końcówka należała już do ZAKSY, która prowadziła pięcioma punktami i z taka przewagą wygrała seta (20:25).

Po czterech setach było wiadomo, ze zespoły podzielą się punktami, ale otwarta pozostawała sprawa wygranej. Pierwsze dwupunktowe prowadzenie miał zespół Ślepska, ale ZAKSA wyrównała (3:3) i wyszła na jednopunktową przewagę, gdy na blok nadział się Paweł Halaba (4:5). Kiedy taki sam los spotkał Honorato, ZAKSA wygrywała już dwoma punktami (4:6). Po czasie dla Dominika Kwapisiewicza i asie Francuza, gospodarze wyrównali (6:6) i wyszli na prowadzenie na zmianę stron, gdy na blok Honorato nadział się Daniel Chitigoi, który od połowy czwartego seta grał na ataku (8:7). Po zmianie stron przewagę osiągnęła ZAKSA po kontrataku Igora Grobelnego (8:9), a po chwili Ślepsk, blokując naszego zawodnika (10:9). Kolejny as Daniela Chitogoia znowu dal prowadzenie ZAKSIE, która je straciła,gdy zablokowany został Mateusz Poręba (12:11). Od tego momentu nie było już zwrotu akcji. Seta 15:13 wygrał Ślepsk i cały mecz 3:2.

Ślepsk Malow Suwałki: Filipiak, Sanchez, Jouffroy, Stajer, Honorato, Halaba, Czunkiewicz( L) oraz: Kubacki (L) Krawiecki, Wierzbicki,
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Rećko, Janusz, Poręba, Urbanowicz, Szymura, Grobelny, Shoji(L) oraz: Chitigoi, Takvam