Sezon 2025/2026
XXV kolejka PlusLigi
ZAKSA vs. Norwid
ZAKSA o play-offy, Norwid o pozostanie w PlusLidze
Powoli dobiega końca runda zasadnicza PlusLigi, do zakończenia której pozostały już tylko 3 kolejki. W piątek 6 marca o godzinie 20.00 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegra ostatni mecz tej rundy na własnym boisku, a rywalem naszego zespołu będzie zajmujący ostatnie miejsce w tabeli i broniący się przed spadkiem Steam Hemarpol Politechnika Częstochowa.
Dorobek ZAKSY i Norwida przed meczem
ZAKSA na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej zgromadziła 30 punktów i toczy korespondencyjny pojedynek o wejście do strefy play-off z PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem, które mają o 3 punkty więcej. Skra ponadto ma do rozegrania jeden mecz więcej. Natomiast nasz rywal wciąż gra o utrzymanie w lidze i chociaż traci do przedostatniej drużyny 7 punktów, wciąż wierzy w odwrócenie losu spadkowicza.
Ostatnie mecze
W ostatniej kolejce ZAKSA uległa PGE Projektowi Warszawa 2:3, mając w górze piłki meczowe, natomiast Politechnika Norwid Częstochowa przegrała 1:3 z Asseco Resovią Rzeszów, tocząc w czwartym secie pasjonujący pojedynek (31:33) o przedłużenie meczu w tie-breaku.
Co nas jeszcze czeka?
Dla obu zespołów piątkowy mecz będzie miał kapitalne znaczenie. Dla ZAKSY dodatkowo mecz z Norwidem będzie ostatnim meczem w rundzie zasadniczej na własnym boisku. Potem nasz zespół zagra kolejno na boisku przeciwników z InPostem ChKS Chełm, z Cuprum Stilonem Gorzów (zaległy mecz z23 kolejki) i na zakończenie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie w ramach przełożonej 14 kolejki.
Walczymy "o życie"
- Na pewno sytuacja ZAKSY i Częstochowy jest podobna, bo walczymy "o życie". I nam, i Częstochowie punkty sie przydadzą, tak że to będzie na pewno zacięte widowisko i wątpię,żeby skonczyło się w trzech setach - zapowiada środkowy ZAKSY, Karol Urbanowicz.
Autor:Janusz Żuk, Wypowiedź: zaksa.pl
|